שיעורי תאוריה מוזיקלית

דמיינו את עצמכם נוסעים במכונית ללא ידע בתאוריה… אז נכון, רובנו נצליח להניע את הרכב ולנסוע, אבל מה יקרה כשנגיע לתמרור אדום עם יד במרכז? ננופף לשלום או שנמשיך בדרך? גם בעולם המוזיקלי התאוריה חשובה להתפתחות של כל נגן ויוצר מוזיקה. אמנם לימודי תאוריה נשמעים מאיימים ומעייפים, אבל תאוריה יכולה להיות כיף, ואם נסתכל על תאוריה קצת אחרת נוכל לגלות עולם יפה.

לדוגמא, אתם יושבים עם חברים ורוצים לנגן ביחד. החבר מתחיל לנגן שיר ואתם לא מכירים את האקורדים, אבל בכל זאת רוצים להצטרף לחגיגה. מה תעשו? כיצד תוכלו להשתלב? הרי אחד הדברים הפחות אהובים על נגנים זה לשבת מהצד בלי יכולת להצטרף לנגינה המשותפת. במקרה כזה, ידע תאורטי בסולמות יכול לאפשר לכם לאלתר ביחד עם הנגן הנוסף וליצור הרמוניה מושלמת.

מה עוד?

  • ידע תאורטי עוזר בהלחנה ובהעברת היצירה למספר נגנים במקביל.
  • ידע תאורטי הוא כח ומאפשר להכיר שפה המשותפת לכלל כלי הנגינה.
  • ידע תאורטי פותר בעיות מוזיקליות ועוזר במציאת אקורדים ותווים של כל שיר כמעט.

תאוריה מוזיקלית בנוייה משכבות רבות. נלמד לקרוא תווים, סולמות ומודוסים. נלמד קצב, משקל, מרווחים ותזמור. כדי שהשיעורים לא יהיו תאורטיים בלבד, נשלב את לימודי התאוריה עם נגינה מעשית בפסנתר או בגיטרה. משך השיעור 60 דקות.

בגרופ מיוזיק נכין אתכם למגמה, לבחינות גמר או לכל מסלול מוזיקלי שתבחרו. תאוריה, כמו הנגינה עצמה, דורשת תרגול וסבלנות, ועם הזמן נדע לגלות את העולם הנפלא החבוי בה. אז דמיינו את עצמכם נוסעים עכשיו ברכב ורואים תמרור אדום עם יד במרכז. כנראה שהפעם תדעו לציית לתמרור והתנועה תזרום בהרמוניה.

לקבלת שיעור חינם:

שם
אימייל
טלפון

או התקשרו לטלפון 054-8133606 בוגרשוב 79 תל אביב