חנה גור – פיתוח קול

חנה גור (בת 34) נולדה וגדלה באשדוד. את צעדיה הראשונים בעולם השירה החלה כבר בגיל 10 והקליטה לראשונה באולפן הקלטות. ניתן היה להבחין בכישרונה כבר בחבורת הזמר בבית הספר היסודי – בניהולו של יעקב בן שבת.

  • בתיכון השתתפה בלהקת צעירי מקיף א' אשדוד בניהולם של ג'קי אוחיון וחזי כהן, הלהקה ביצעה הופעות שירה וריקוד, ואף הקלטות אולפן מקצועיות.
  • השתתפה בתחרות כישרונות צעירים "פזמונוער" בהפקתו של יוסי עטר, תחרות המקדמת יצירה מקורית וזכתה בה במקום הראשון.
  • השתתפה בתחרות כשרונות צעירים "שיר השירים" – תחרות שנערכה בין צעירים מכל בתי הספר התיכוניים בדרום הארץ, שגם מקדמת יצירה מקורית, בה זכתה במקום הראשון.
  • השתתפה בתחרות כישרונות צעירים ארצית "קולות וצלילים" בניצוחו של דויד קריבושי, אשר גם בה זכתה במקום הראשון עם שירה המקורי.
  • בצה"ל שירתה בבסיס גדנ"ע שערי אברהם בתפקיד זמרת ב"להקת הבית" במסגרת טקסים וערבי תרבות.

מתוך עשרות אלפי נבחנים חנה נבחרה להשתתף בעונה השנייה של תכנית הריאליטי "כוכב נולד" בהדרכתו הצמודה של דורון מדלי וניהולם המוזיקלי של ערן מיטלמן ועמוס בן דוד. חנה ריגשה את השופטים, ביניהם צדי צרפתי, רוני בראון מנכ"ל חברת התקליטים "הליקון", ריקי גל וכמובן את הקהל בבית בקולה הנוגע ושירתה הכנה. חלק מהשירים שחנה ביצעה בתוכנית: "הימים שלנו", "בלדה לנאיבית", "אל נבקש" ו"ירח בשמיים" וזכורה כאחת המשתתפות הדומיננטיות בתכנית והעפילה עד לשלב רבע הגמר. בסיום העונה השתתפה בסיבוב הופעות ארצי יחד עם שאר כוכבי "כוכב נולד".

לאחר הצלחתה בתוכנית הופיעה חנה במופע מצליח ברחבי הארץ יחד עם אמנים נוספים שהשתתפו עימה בתוכנית: הראל מויאל, שמעון טפטה, שירלי לילו, יעל שחר ואוריאל שאלתיאל.

לאחר מכן הופיעה למשך עונה שלמה על אוניית המג'יק 1 והפליגה ברחבי העולם.

האלבום הראשון

חנה זוהתה על ידי המפיקים גולן שחר ועופר המרמן באחת מהופעותיה. קשר זה הוביל לעבודה משותפת על אלבומה הראשון שכלל איסוף חומרים מקוריים, הפקה מוזיקלית והדרכה קולית.

האלבום נקרא "הכל מתחיל ונגמר באהבה וזה לא הסוף זו רק ההתחלה" וכולל שירים שחנה חיברה ופרי עטם של מחברים כמו יוסי גיספן ובנו ניסים גיספן (שאף חברו לראשונה ליצירת שיר יחדיו), שי פרץ ("חדשות הבידור"), אורנה יקיר ז"ל (שדרנית קול ישראל), מיקיאגי, אסף סבג ועוד.

על ההפקה המוזיקלית והעיבודים אמון עופר המרמן. כמו כן ניגנו באלבום: יאיר בן סימון, אבי סינגולדה, חן שנהר ועידו מימון.

במשך שלוש שנים, במקביל להקלטות האלבום, חנה למדה פיתוח קול אצל עופר המרמן. במסגרת השיעורים נלמדו טכניקות שירה, נשימה, מנעדים, סגנונות מוזיקליים כגון קלאסי, פופ וסגנון חופשי.

פיתוח והדרכה קולית

ייחודה של חנה כזמרת בא לידי ביטוי במנעד הרחב שלה, ביכולות האלתור, שירה במגוון סגנונות, אורך צליל ונשימה, והגשת השיר באופן כן ומלא רגש.

חנה מלמדת פיתוח והדרכה קולית כשלוש שנים. סגנונות הלמידה הם קלאסי, פופ וסגנון חופשי.

בשיעור נלמדת טכניקת נשימה מהבטן הכוללת תרגילים נרחבים, אורך צליל ושליטה קולית, תרגילים המחזקים את הפה ושפתות הקול, אשר מסייעים לתחושת הביטחון בקול ובזמן השירה וכמו כן שומרים על הקול מלהצטרד.

כל זאת תוך התייחסות מעמיקה למילות השיר הנבחר ללמידה, מקריאת המילים שורה אחר שורה והתעמקות בכוונת תוכן השיר תוך חיבור רגשי למילותיו.

כמו כן, תכנית הלימוד מבוצעת בהדרגתיות תוך כדי הקפדה על חיזוק ושיפור נקודות.

חנה מגישה את השיעורים באווירה חינוכית ובהבנת צורכי התלמיד על מנת להביאו למימוש הפוטנציאל המקסימלי. כל זאת בחיוך וברגישות מלאה.

לקבלת שיעור חינם:

שם
אימייל
טלפון

או התקשרו לטלפון 054-8133606 בוגרשוב 79 תל אביב