אופיר סלטון – פיתוח קול

אופיר סלטון (בת 25) נולדה וגדלה בתל מונד. היא החלה את דרכה בעולם השירה כשהשתתפה בטקסים של בית הספר ובהופעות והקלטות של תנועת הנוער.

 • מגיל צעיר רכשה ניסיון בעמידה על במה ופרפורמנס כשהופיעה במגוון סגנונות ריקוד במגמת מחול, וכשהופיעה בלהקת הסטפס האירי "Mystery Of The Dance".
 • במהלך טיול שכבתי בפולין הופיעה אופיר עם השיר "האומנם" מול בני שכבתה לצד אנדרטה לזכר השואה.
 • במהלך שירותה הצבאי הופיעה אופיר בטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל עם השיר "הרעות" וריגשה את מאות חיילי הבסיס.
 • בשנת 2019 הופיעה בטקס חלוקת מלגות על שם ליאורה יער באוניברסיטה הפתוחה עם ארבעה שירים שהיו אהובים על ליאורה ז"ל.
 • הקליטה שלושה שירים עבור אמנים אחרים בפרוייקטים שונים.
 • השתתפה בפרוייקט "פורימחזמר" שם גילמה שיחקה ושרה בתפקיד מרכזי כאסתר המלכה.

לימודים

בשנת 2017, לאחר סיום שירותה הצבאי, החלה אופיר ללמוד בבית הספר למוזיקה "רימון" במסלול הביצוע הווקאלי, במסגרת הלימודים למדה מגוון קורסי ביצוע, תיאוריה, פרפורמנס, פיתוח קול, הגשה, כתיבה וביצוע שירי מחזות זמר, אלתור, נגינה על פסנתר, כתיבה והלחנה, הפקה, וסיימה את כולם בהצטיינות.

במהלך לימודיה השתתפה אופיר בתחרות ה"שירימון", והעפילה עד לשלב חצי הגמר עם הביצוע והרעיון העיבודי שלה לשיר "אתה חייב למות עליי" של להקת חמסה.

במהלך לימודיה ב"רימון" למדה אופיר פיתוח קול אצל ארמת ארנהיים, כינרת ארז-מאור ועליזה חן, וכיום עוד לומדת אצל עליזה חן ואצל חני לרנר במקביל. במסגרת השיעורים נלמדות טכניקות שירה, נשימה, מנעדים, סגנונות מוזיקאליים, דיקציה והגשה.

"נועל'ה"

בשנת 2019 הצטרפה אופיר ללהקת "נועל'ה" כסולנית, להקת פאנק-רוק עם נגיעות דיסקו שמבצעת חומרים מקוריים בעברית. אופיר הופיעה עם הלהקה בבר גיורא ובלבונטין 7.

ב-2020 הקליטה הלהקה EP בכורה בשם "חצי" שהופק על ידי יוסי פיין, אותו הלהקה משחררת במרץ 2021.

בנוסף, כעת אופיר אוספת חומרים מקוריים על מנת להפיק אלבום בכורה משלה ועובדת על כתיבה והקלטות של שירים ביחד עם אמנים נוספים.

פיתוח והדרכה קולית

את ניסיונה בעולם ההוראה החלה לרכוש כבר כשהייתה מדריכה בצופים ובהמשך כשהייתה מפקדת, מדריכה וקצינה בצבא.

בהמשך, כשהחלה את לימודיה ב"רימון" גילתה אופיר כי יש לה ציסטה על אחד ממיתרי הקול, וכך הבינה את חשיבות שיעורי פיתוח הקול ואת חשיבות השימוש בטכניקה בשירה. כך החלה להתעניין לעומק בדברים שעומדים מאחורי הפקת קול בריאה ונכונה, ואת הדרכים השונות והמגוונות להגיע לגוונים שונים עם הקול האנושי בצורה בריאה.

כך הגיעה ללימודי הוראת פיתוח קול וסיימה בהצלחה את קורס המורים המלא לפיתוח קול במרכז "לב הקול" תחת הדרכתה המקצועית של ארמת ארנהיים, והחלה ללמד תלמידים באופן פרטי ובמועצה אזורית לב-השרון.

בשיעוריה מתאימה אופיר את תוכן השיעור לצרכי התלמיד – הן מבחינה טכנית והן מבחינה רגשית. השיעור מתחלק לשלושה חלקים – חימום, ביצוע תרגילים ועבודה על שיר. הדגש על כל אחד מחלקי השיעור יכול להשתנות בהתאם לצרכי התלמיד על מנת להביא למימוש פוטנציאל מקסימאלי.

העבודה בשיעורים תהיה על:

 • הרחבת המנעד ושיפור המעבר בין אזורי הקול השונים.
 • פיתוח יכולת הביטוי האישי והסגנוני של התלמיד – באמצעות שיעתוקים, אלתורים והאזנות.
 • הבעה וחיבור לשיר – באמצעות דימויים, התעמקות בטקסט, והתייחסות לפרמטרים שונים שמביאים לידי ביטוי את הרגש בשיר.
 • יצירת שליטה בהפקות קול שונות ומגוונות בצורה בריאה ונכונה למיתרים באמצעות מגוון תרגילים, כולל בלטינג.
 • ביצוע במגוון סגנונות שירה וגרוב תוך הבנת הניואנסים של כל סגנון.
 • דיקציה.
 • נשימה נכונה בעת שירה לצורך קלילות ויעילות בשירה.

לאופיר אהבה רבה למקצוע ולהוראה, היא אוהבת לעזור לתלמידים להגשים את עצמם ולתת להם כלים שישמשו אותם לטווח הרחוק. השיעורים עוברים ברגישות ובחיוך!

לקבלת שיעור חינם:

שם
אימייל
טלפון

או התקשרו לטלפון 054-8133606 בוגרשוב 79 תל אביב